28. aprīlī Bulduru Dārzkopības vidusskolā notika Dārznieku diena

Piektdien, 28. aprīlī Bulduru Dārzkopības vidusskolā notika Dārznieku diena. No 9:00 līdz 17:00 Bulduru Dārzkopības vidusskolas telpas un teritorija bija cilvēku pilna.

Lai iepazītos ar skolu, varēja piedalīties orientēšanās spēlē "Iepazīsti Buldurus", kurā veiksmīgi darbojoties un piedaloties izziņas procesā dažādu uzdevumu un darbiņu veikšanā, varēja iegūt balvu. Darbojās Biškopības darbnīca un medus degustācija, varēja noteikt augsnes skābuma līmeni utt. "Valsts augu aizsardzības dienests" ar dažādām interesantām kartīšu spēlēm aicināja sameklēt kukaiņu vecākus un bērnus utt. "Jurmala Golf course" un "Galantus" puiši stāstīja un rādīja, kā jāapstrādā augsne un pastāstīja, kā atšķiras augsnes frēzēšana no aerēšanas un vertikulēšanas utt. Siltumnīcās varēja ne tikai iegādāties dažādus ziedošus augus, bet arī piedalīties puķu nosaukumu atpazīšanā. Interesantas aktivitātes bija stādaudzētavas "Dimzas" pieturā ar interesanto Andreju Vītoliņu par stādu pavairošanu, kopšanu un audzēšanu – vajadzēja atbildēt uz dažādiem jautājumiem "Kas tas ir?" un "Ko dara ar šo?" Citā pieturā klātienē varēja vērot ziemciešu ceru dalīšanu, uzzināt informāciju, par dzīvžogu kopšanu, kā arī piedalīties bezmaksas lekcijās par augļkoku potēšanu, garšaugu pielietojumu un uzzināt svarīgāko par pavasara puķu audzēšanas īpatnībām. Skolēni, kuri iepazinās ar dārzkopības skolas aktivitātēm, ilgstoši un aizrautīgi darbojās pie cepumu un glāžu dekorēšanas galda. Mūsu skolas viesmīļi un puiši no ēdināšanas servisa lieliski zināja pastāstīt par salvešu locīšanu un galda piederumiem. Viesi tika cienāti ar garšīgām limonādēm.

Svētku noskaņu radīja Dziesmu un ziedu festivāls, kurā piedalījās 10 kori un ansambļi no tuvākām un tālākām skolām. Koncertam īpašu burvību piešķīra Pauls Madgviks no Vācijas, kurš izpildīja divus skaņdarbus, svilpojot. Programmu vadīja Gustavs Melbārdis, bet par koncertu atbildīgie bija Irina un Jānis Švarcbahi.

2.05.17.

Teksts: Diāna Auziņa

 

www.bulduri.lv, Powered by Joomla! Joomla template by SiteGround