BioDigiSkills hakatons veicina inovācijas un sadarbību klimata pārvaldītā lauksaimniecībā
Samarkanda, Uzbekistāna – Aizvadīts BioDigiSkills hakatons, kas norisinājās projekta “Biotehnoloģiju un digitālo prasmju pilnveide klimatkontrolētā lauksaimniecībā BioDigiSkills” (Granta līgums nr. LV-57) ietvaros. Hakatona mērķis bija veicināt sadarbību starp akadēmisko un industriālo sektoru, attīstīt jaunas inovatīvas idejas un risinājumus ilgtspējīgai lauksaimniecībai, kā arī atbalstīt jauno uzņēmēju un startapu veidošanos.
Hakatons norisinājās klātienē Samarkandā, Uzbekistānā, kā arī attālināti, piedāvājot dalībniekiem iespēju 48 stundu laikā izstrādāt risinājumus lauksaimniecības biotehnoloģijas izaicinājumiem. Dalībniekiem bija pieejamas darba telpas, ēdināšana, uzkodas, kā arī ekspertu un mentoru atbalsts.
Hakatonā piedalījās studenti un citi interesenti no Latvijas, Uzbekistānas un Ukrainas augstākās izglītības un zinātnes institūcijām, kas studē profesionālās augstākās izglītības, bakalaura, maģistra, doktora un rezidentūras studiju programmās. Pieteikšanās notika tiešsaistē, un dalībnieki varēja startēt individuāli vai komandās līdz 6 cilvēkiem.
Hakatonā izstrādātos risinājumus vērtēja starptautiska ekspertu komisija, kurā bija pārstāvji no Latvijas un Uzbekistānas. Vērtēšanas kritēriji ietvēra inovāciju, attīstības perspektīvas, konkurētspēju, zaļo perspektīvu un prezentācijas kvalitāti.
BioDigiSkills hakatons sniedza dalībniekiem iespēju strādāt pie reālām problēmām un izstrādāt prototipus ar potenciālu attīstībai tirgū. Pasākuma laikā radītie risinājumi tika prezentēti plašākai sabiedrībai, un labākās idejas var tikt izmantotas turpmākai pētniecībai un komercializācijai.
Halatona noslēgumā starptautiska ekspertu komisija noteica labākos projektus:
- vieta: “Saldo kartupeļu audzēšana in vitro”
- vieta: “Ārstniecības ingvera audzēšanas un pārstrādes tehnoloģijas siltumnīcās”
- vieta: “Gudrs lauksaimniecības palīgs”
Uzvarētāji saņēma sertifikātus un balvas, bet 1. vietas ieguvējiem būs unikāla iespēja doties uz Latviju (Bulduru Tehnikumu) uz 10 dienu teorētiskajiem un praktiskajiem treniņiem, lai pilnveidotu savas zināšanas un prasmes lauksaimniecības inovāciju jomā.