27.04.2024. Bulduru tehnikums sveic Japānas vēstnieku Latvijā

Pavasara Dārza svētku laikā Bulduru tehnikumu apmeklēja īpašs viesis – Japānas vēstnieks Latvijā TAKASE Yasushi.

Vēstnieks apmeklēja tehnikumu, lai iepazītos ar mūsu izglītības sistēmu un piedalītos diskusijās par sadarbības iespējām izglītības jomā starp Latviju un Japānu. Iespējamā sadarbība tika  izskatīta starp  Bulduru tehnikumu un  Japānas labākajām ar dārzniecības un ainavu arhitektūras novirzi saistītajām profesionālajām skolām. Tematiski plašāk tika izceltas sekojošas iespējamās kopsadarbības tēmas:

  • Bulduru tehnikuma apstādījumu teritorijas ainavu paplašināšana ar Japānas dārzu veidošanas tehnikām;
  • Ainavu būvtehniķu mācību programmas papildināšana iekļaujot Japānas dārzu mākslu, tādējādi bagātinot Latvijas dārzu ainavas ar jaunām tendencēm.

Šajā dienā, Bulduru tehnikumā noslēdzās četru dienu meistarklašu kurss Japānas Bonsai koku mākslas izveidē. Kursa noslēgumā piedzīvotais brīdis bija īpašs un neaizmirstams- Japānas vēstnieks svinīgi pasniedza apliecības kursu beidzējiem, kas bija neticama sakritība un iespēja saņemt apliecību tieši no Japānas vēstnieka Latvijā paša rokām. Šis brīdis pārpildīja mūs ar lielu godu un atzinību pret mūsu audzēkņiem par viņu centieniem un apņēmību mācību procesā.

Vēstnieka vizīte bija ļoti iedvesmojoša un deva iespēju dalīties ar pieredzi un zināšanām starp abām valstīm. Liela nozīme ir abu valstu kopīgajās interesēs, nozīmē un izpratnē par dārza ainavas veidošanu, uzturēsānu un saglabāšanu, kā arī gadiem kopto kultūru. Vizītes noslēgumā apbpusēji puses vienojās par sadarbības iespēju turpināšanu.