DĀRZKOPĪBAS KATEDRA

Floristikas speciālists

Pēc 12. klases (valsts budžeta programma): 1,5 gadi

Kvalifikācija: 4LKI

Katedras vadītājs: Gunta Krastiņa

Kontakti: gunta.krastina@bulduri.lv , +371 29194161

Floristikas speciālista profesiju ar 4. kvalifikācijas līmeni var apgūt vienīgi Bulduru tehnikumā.

Lai cik skaistas saplaukst tulpes vai lilijas, orhidejas vai roze, magones vai peonijas, dažkārt tomēr krāšņi ziedi vien nešķiet vietā. Varbūt tāpēc, ka izskatās pārāk prasti – kā vienmēr. Cik puķu un augu vēstījums var būt dažāds un niansēts, kad tos pušķos un dekoros, vainagos, vītnēs, lakoniskās vai bagātīgās kompozīcijās kārtojis profesionāls florists jeb kā droši varētu sacīt – ziedu mākslinieks.

Izglītības iespējas – no vidusskolas līdz doktoram.

Bulduru Tehnikums ir Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (agrāk “LLU”) struktūrvienība. Mācību programmas ir saskaņotas un veidotas pēctecīgi, kas nodrošina mūsu audzēkņiem ievērojamas priekšrocības stājoties LBTU. Floristikas speciālistiem, tāpat kā Ainavu būvtehniķiem ir iespēja tālāk studēt LBTU Vides un būvzinātņu fakultātē, bakalaura, maģistra un doktora līmenī.

Ko jaunie speciālisti iemācās Bulduros?

1.1. Izsaiņot ziedus, augus u.c. preces. 1.2. Izvērtēt kvalitāti. 1.3. Apstrādāt augus, lai sekmētu to saglabāšanu. 1.4. Izvēlēties materiālus darbam. 1.5. Sakārtot ziedus vāzēs. 1.6. Izvietot ziedus telpās.

2.1. Izvēlēties kompozīcijas stilu. 2.2.Izgatavot skici, rasējumu. 2.3. Izvēlēties tehnisko izpildījumu. 2.4. Izvēlēties krāsu salikumam piemērotu augu un dekoratīvo materiālu. 2.5. Izmantot augus un u.c. materiālus atbilstoši to īpašībām. 2.6. Lietot florista profesionālos instrumentus un materiālus.

3.1. Uzglabāt ziedus atbilstoši to prasībām. 3.2. Kopt augus un floristikas izstrādājumus. 3.3. Kopt un uzglabāt profesionālos materiālus. 3.4. Kopt un pārstādīt telpaugus. 3.5. Kopt instrumentus un tehniskos palīglīdzekļus.

4.1. Plānot un organizēt telpu noformējuma veidošanas darbus. 4.2. Sagatavot un transportēt ziedus un izstrādājumus uz pasākuma vietu. 4.2. Uzstādīt, kopt un demontēt noformējumu. 4.3. Izvietot floristikas izstrādājumus tirdzniecības telpās.
5.1. Izzināt klienta vēlmes. 5.2. Vienoties ar klientu par izgatavojamā izstrādājuma izskatu, cenu un piegādi. 5.3. Aprēķināt izstrādājuma cenu. 5.4. Iesaiņot preci un nogādāt klientam. 5.5. Sniegt konsultācijas par augu un floristikas izstrādājumu kopšanu un tirdzniecībā esošo preču lietošanu. 5.6. Prezentēt preci.
6.1. Izvēlēties un pasūtīt materiālus. 6.2. Iepirkt preces. 6.3. Veikt preču uzskaiti. 6.4. Noformēt darba pasūtījumu. 6.5. Noformēt lietvedības un uzskaites dokumentāciju. 6.6. Veikt pienākumu sadali floristu kolektīvā. 6.7. Kontrolēt darbu izpildi.
Inetas floristikas mācību klase Bulduros.

Labākajiem – garantētas budžeta vietas LBTU!

BDV Floristi dekorē Aglonas Baziliku Pāvesta Franciska vizītei.