Priecājamies un lepojamies ar mūsu topošās viesmīlības pakalpojumu speciālistes Rēzijas Annas Ritenieces gūtajiem panākumiem!

No 4. līdz 5. aprīlim Ķīpsalas izstāžu centrā norisinājās vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā – nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023! Konkurss pulcēja vairāk nekā 120 konkursantus no 30 profesionālās izglītības iestādēm Latvijā. Jaunie profesionāļi divu dienu laikā demonstrēja savas prasmes nozaru ekspertu veidotos darba uzdevumos 19 prasmju konkursos. Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” jau sesto reizi atklāja labākos jaunos profesionālos talantus Latvijā, no kuriem, ar pārliecinošu sniegumu un rezultātiem pirmo vietu nominācijā “Viesu apkalpošana” ieņēma Bulduru tehnikuma audzēkne Rēzija Anna Riteniece.

Viesu uzņemšanas prasmju konkursā konkursantiem bija jāizpilda visas viesa cikla pamatdarbības, proti, pirmsierašanās, viesa ierašanās, viesa uzturēšanās, viesa izbraukšana un nestandarta situācijas atrisināšana. Konkursantu darba uzdevumu izpilde notika gan mutvārdos (telefonsarunā un klātienē), gan rakstiski (atbildot uz viesu elektroniskajām pasta vēstulēm un pieprasījumiem). Uzdevumi norisinājās latviešu un angļu valodās, pārbaudot konkursantu spējas risināt dažādas realitātei pietuvinātas situācijas. Papildus norādītajām darbībām, konkursantiem bija jāveic viesnīcas rādītāju aprēķināšana un to prezentēšana angļu valodā. Kopējais darba uzdevuma izpildes laiks bija 14 stundas.

Rēzija tiks aicināta piedalīties profesionālās pilnveides pasākumos, gatavojoties konkursam EuroSkills 2023. Maija beigās no uzaicinātajiem kandidātiem atlases konkursā tiks izvēlēts labākais no kandidātiem, kurš pārstāvēs Latviju EuroSkills 2023 konkursā, kas notiks Gdaņskā, Polijā, no 5. līdz 9. septembrim.

Rēzijas komentārs par konkursa norisi: “Galvenais manuprāt visā manā gatavošanās procesā bija atcerēties visu informāciju, ko mācījos skolā, teoriju, praktiskos darbus, jo informācijas tiešām ir daudz. Noteikti palīdzēja praksē iegūtās zināšanas, kā arī tas, ka vairāk kā pusgadu pildīju administratora pienākumus viesnīcā “Jurmala golf club&hotel”, kas kā augstas klases viesnīca, prasīja no manis arī atbilstošus standartus viesu sagaidīšanā, kas noteikti bija milzīgs bonuss manam “skillam”.

Papildus visam gatavošanās procesam apzinājos, ka šajā konkursa finālā ir skolēni, kas sevi pierādījuši kā ļoti labi speciālisti viesu apkalpošanas jomā.

Piedaloties konkursā centos nedomāt par to, ka man ir jāiegūst godalgots novērtējums, vai atzinība, bet par to, ka jāparāda savas zināšanas līmenī, kurā mani ir sagatavojusi skola. Kas manuprāt arī bija pareizais veids kā pievērsties šim notikumam. Jutos pārliecināta par savām zināšanām un iepriekšējo pieredzi darbojoties viesu uzņemšanas specialitātē.

Vairāk uztvēru konkursu kā vērtīgu pieredzi, papildus zināšanas. 1.vieta nāca kā ļoti patīkams bonuss.”

No sirds priecājamies par Rēzijas panākumiem un novēlam izdošanos un vēlmi turpināt labi iesākto!