No 29.jūlija līdz 2.augustam Vācijā, Vircburgā norisinājās 10.Eiropas jauno dārznieku prasmju konkurss
Erasmus + VET akreditācijas projekta 2024-1-LV01-KA121-VET-000222834 ietvaros
Konkursā tehnikumu pārstāvēja Sandra Elīna Dakša, kura studē Dārzkopības tehniķa programmā, Deniss Firksers, kurš studē Ainavu būvtehniķu programmā un Agnese Safonova – apgūst Floristikas speciālista profesiju. Audzēkņus devās atbalstīt dārzkopības katedras vadītāja Gunta Krastiņa un tehnikuma direktore Ieva Vincovska.
Konkursu organizēja trīs kaimiņu skolas un apmācību centri: Bavārijas Valsts vīnkopības un dārzkopības institūts (Veitshochheim), Caritas -Don Bosco profesionālās izglītības centrs (Gadheima), Kitzingen-Ochsenfurt profesionālā skola (Ošenfurte) un Eiropas dārzkopības skolotāju asociācija (European Horticultural Teachers’ Association).
Konkursā piedalījās 21 komanda (3 audzēkņi un skolotājs) no 13 dažādām Eiropas valstīm (Austrija, Beļģija, Čehija, Igaunija, Vācija, Ungārija, Itālija, Latvija, Luksemburga Nīderlande, Polija, Slovēnija, Šveice). https://hortiteach.eu/index.php/en/bw/2024-germany-wurzburg
Konkurss sākās 29.augustā ar atklāšanas ceremoniju ES ģeogrāfiskajā centrā Gadheimā.
Audzēkņu komandas pildīja dažādus dārzkopības uzdevumus nacionālajās komandās un starptautiskajās komandās.
Skolas komandai kopā bija jāveic dažādi uzdevumi: dažādu augu pavairošana un stādīšana, augu un dārzeņu sēklu un dēstu pazīšana, darbarīku sagatavošana darbam, kukaiņu un to bojājumu atpazīšana. Katra uzdevuma laiks bija 25 minūtes. Šajos uzdevumos tika vērtēta komandas sadarbība un darba izpildes kvalitāte un vēl lielāki 4 uzdevumi (katrs uzdevums tikai 90 minūtes!!!).
Komanda kopā paveica : 1) koka kastes pagatavošana un 20 augu kompozīcijas izveidošana un iestādīšana,
2) augu gleznas pagatavošana koka rāmī no dažādu sugu sukulentiem,
3) floristikas darbi – ziedu pušķa un galda kompozīciju izveide
4) dārza ierīkošanas darbi – laukuma iemērīšana un bruģēšana un dzīvžoga izveide.
Starptautiskās komandas veica dažādus atjautības un ātruma uzdevumus. Šajā dienas dalā tika vērtēta darba izpildes kvalitāte un ātrums, bet galvenokārt dalībnieku savstarpējā sadarbība un komunikācija.
Visiem uzdevumiem tika sagatavoti vizuāli darba uzdevumi zīmējumu un piktogrammu veidā – tie ir saprotami visu valstu dalībniekiem.
Starp uzdevumiem dalībniekiem bija iespēja atpūsties, padzerties ūdeni un kārumus un bija arī saldējuma pauze.
Lai gan sacensību dienas bija garas un karstas, sacensību dalībnieki ātri un kvalitatīvi pildīja uzdevumus, bija draudzīga un pozitīva gaisotne.
Pēc sacensībām dienām dalībnieki devās ekskursijā uz brīvdabas muzeju (Frankisches Freilandmuseum), stādaudzētavu un vīna dārzu.
Sacensības noslēdzās – ar dalībnieku apbalvošanas ceremoniju.