Izglītojamo prakse skolas laboratorijās

Mūsu skolas augu biotehnoloģiju laboratorijās, jaunieši eksperimentē ar augu pavairošanu

Mūsu skolas izglītojamie vienā no laboratorijām uzsākuši begonijas mikropavairošanu. Topošie dārzkopības tehniķi strādā laminārboksā un pēc tam nes mēģenes uz audzēšanas telpu, kur tajās 6 nedēļu laikā sāksies augu attīstība. Pēc tam augus varēs sākt dalīt. Laboratorijās aug dažādi augi barotnēs.

Šīs jaunizveidotās laboratorijas ir vienīgās Latvijā, kas ir pieejamas profesionālas ievirzes skolā. Tajās jaunieši apgūst praktiskas iemaņas.

Vidusskolas audzēkņi Agnese un Justs kopā ar saviem kursabiedriem ir vieni no pirmajiem, kas mācās šeit strādāt. Turklāt izrādās, ka praksē zināšanas iegūt ir daudz labāk.

”Mums bija teorija, bet praksē tas ir savādāk, daudz interesantāk,” stāsta Bulduru dārzkopības vidusskolas audzēknis Justs Julians Saltais

”Jā, mūsu skolā varam izmēģināt praktiski – strādāt laboratorijā, daudzās skolās tas nav iespējams. Tas mums noderēs tālāk dzīvei, ja vēlēsimies mācīties LLU, tur arī ir laboratorijas, kur ir iespējams strādāt ar augu pavairošanu,” skaidro audzēkne Agnese Safonova.

Topošajiem dārzkopības tehniķiem ir ļoti svarīgi strādāt ar modernām tehnoloģijām, uzskata laboratoriju vadītāja.

”Ir ļoti jauki, ja mūsu audzēkņi prot pavairot ar spraudeņiem un potējot, bet jārāda arī šīs jaunās tehnoloģijas, ka ļoti mazu augu materiālu ir iespējams savairot ļoti daudz augu,” stāsta dārzkopības vidusskolas Biotehnoloģiju laboratoriju vadītāja Līva Purmale.

Augu audu kultūru laboratorijā ir visas iekārtas augu mikropavairošanai- autoklāvs, laminārboksi, audzēšanas plaukti, ūdens dejonizators. Augi, kas šeit tiek pavairoti, pēc tam nonāk aklimatizācijā un vēlāk siltumnīcā vai uz lauka.